Státní vlajky států světa

Články na téma vlajky 4

Články přináší informace, zajímavosti, zvláštnosti, pozoruhodnosti i zábavu.

28. říjen 1918 je den vzniku Československa. Pro národy bývalého Rakousko-Uherska se začaly psát nové dějiny.

Londýn by jednání o brexitu neměl odkládat, zní hlas z Německa. Německý státní tajemník pro evropské záležitosti Michael Roth (SPD) vyslovil názor, že Londýn by měl začít s jednáváním o vystoupení z EU na začátku příštího roku.

Německá vláda vyzve obyvatele: Vytvořte si zásoby. Jde o první strategii civilní obrany od konce studené války a zpracovalo ji německé ministerstvo vnitra.

Francie zabavila tisíce pašovaných koníčků mořských, které chrání Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin (CITES).

Francie zvýhodní recyklované obaly a v budoucnosti plánuje také zakázat nádobí na jedno použití.

Francie zakázala na školách používání mobilních telefonů ve skolních třídách, o přestávkách i na školních hřištích.

Rakousko testuje na úseku dálnice rychlost 140 kilometrů v hodině. Jedná se o pilotní projekt rakouského ministerstva dopravy.

V Německu zaostává budování přenosové energetické soustavy. V situaci, kde se budují tisíce větrných elektráren, je také potřeba vybudovat na ně navazující energetickou přenosovou soustavu.

Ve východní části Německa lidé pracují delší dobu, avšak vydělávají méně. Jednou z oblastí, ve které jsou rozdíly mezi západní a východní částí Německa největší, je výše platů a délka pracovní doby.

Články 2 3 4

Vlajky států světa

Můžete si zde přečíst články.


Informace na stránkách Yin.cz Tyto stránky používají cookie, jak jsou využívána vaše data.