Státní vlajky států světa

Vlajka Čína - Čínská lidová republika

Vlajka ČLR - Čínské lidové republiky je tvořena tradičními čínskými barvami. Základ čínské vlajky tvoří červené pole, v jehož horním rohu je umístěna velká pěticípá hvězda žluté barvy, kterou obklopují čtyři menší žluté hvězdy, pootočené vždy tak, aby jeden jejich cíp směřoval do středu velké hvězdy. Při svém vzniku byla inspirována vlajkou sovětskou.

Vlajka má tento vzhled:

Vlajka Čína - Čínská lidová republika

Čínská lidová republika:

Čínská lidová republika, zkráceně ČLR, je nejlidnatější stát světa. Velmi rychle rostoucí ekonomika, vojenská síla i progresivní diplomacie dávají vzrůst nové supervelmoci. Země je od roku 1949 vedena Komunistickou stranou Číny, jejíž představitelé si dělají nárok i na ostrov Tchaj-wan a několik dalších menších území, tyto oblasti však jsou spravovány vládou Čínské republiky.

Čínská lidová republika se nalézá ve východní Asii při západním pobřeží Tichého oceánu. ČLR přímo sousedí se 14 zeměmi. Má suchozemskou hranici o délce 22 800 km a (spolu s mnohem větším Ruskem) nejvíce sousedů ze všech států světa. Po směru hodinových ručiček jimi jsou Vietnam, Laos, Myanmar (Barma), Indie, Bhútán, Nepál, Pákistán, Afghánistán, Tádžikistán, Kyrgyzstán, Kazachstán, Rusko, Mongolsko a Severní Korea. Dále moře odděluje Čínu od Jižní Koreje, Japonska, Čínské republiky na Tchaj-wanu, Filipín, Bruneje, Malajsie a Indonésie.

Čínská lidová republika:
Hlavní město: Peking

Rozloha: 9 560 960 km2

Počet obyvatel: 1 338 612 968 (2010)

Hustota osídlení: 140 obyvatel/km2

Měna: 1 jüan = 10 ťiao = 100 fenů

Jazyky: čínština (úřední jazyk)

Vlajky států světa

Historický vývoj přináší i vlajkám změny.


Informace na stránkách Yin.cz Tyto stránky používají cookie, jak jsou využívána vaše data.