Státní vlajky států světa

Výroba státních i firemních vlajek v ČR

V České republice funguje několik výrobců vlajek, kteří si každoročně před květnovými svátky pochvalují růst poptávky. Úřady, školy i další budovy zdobí české vlajky. Jejich výrobci tak mají díky květnovým svátkům vždy napilno. Spoléhat se však pouze na výrobu státních vlajek a praporů by je neuživilo. Většinu výroby proto představují firemní vlajky, které používají jako svoji reklamu například čerpací stanice, hypermarkety a další společnosti.

Města, obce, školy i další státní správa si před svátky objednávají nové vlajky. Běžné polyesterové jsou skladem, nabídka českých firem však zahrnuje i vyšívané vlajky ze saténu a sametu, které se šijí na objednávku podle přesných požadavků zákazníka.

Naneštěstí, nejčastější důvod, proč úřady a školy objednávají nové vlajky, je ten, že jim tu starou někdo mezi státními svátky ukradne. Přitom si málokdo uvědomuje, že to je spotřební zboží. Pokud mají dobře vypadat, je jejich životnost tři až šest měsíců.

Největší zájem je o velké vlajky o rozměru 100 na 150 centimetrů. Cena takové vlajky je zhruba tři sta korun. K dostání jsou ale i podstatně dražší, například sametová vlajka se prodává téměř za deset tisíc korun.

Ze státních vlajek se nejlépe prodávají vlajky České republiky a Evropské unie. Největší podíl na výrobě však mají firemní vlajky.

Další články:
Vlajka ČR - Česká republika byla ve shodné podobě také symbolem někdejšího Československa.
Hrádek nad Nisou má vlajku a znak podle rozhodnutí Poslanecké sněmovny.
Státní vlajka se nikdy nesmí dotknout země, určuje ustanovení zákona.
Lipnický hrad si letos připomene 700. výročí první zmínky v dobové literatuře.
Státní vlajky obrázky

Vlajky států světa

Výroba státních i firemních vlajek v ČR.


Informace na stránkách Yin.cz Tyto stránky používají cookie, jak jsou využívána vaše data.