Státní vlajky států světa

Vlajka Německa

Státní vlajka Německa se skládá ze tři vodorovných pruhů tří různých barev, z v pořadí odshora dolů černého, červeného a zlatého pruhu. V této podobě černo-červeno-zlaté trikolóry je státní vlajka Německa používána od roku 1949.

Ze tří vodorovných pruhů v černé, červené a zlaté barvě se skládající státní vlajka Německa má vzhled, který si můžete prohlédnout na obrázku dole:

vlajka Německa

Německo:

Německo (oficiální název Spolková republika Německo, zkratka SRN), o jehož vlajce pojednává tento článek, je středoevropský stát. Na severu sousedí s Dánskem, v jehož sousedství omývá břehy Německa Severní moře a Baltské moře, na východě sousedí s Polskem a Českou republikou, na jihu s Rakouskem a Švýcarskem a na západě s Francií, Lucemburskem, Belgií a Nizozemskem. Rozloha Německa je 357 022 km2. Německo je s více než 82 miliony obyvatel nejlidnatějším státem Evropské unie.

Německo:
Hlavní město: Berlín

Rozloha: 357 022 km2

Počet obyvatel: 82,5 milionu

Hustota osídlení: 231 obyvatel/km2

Měna: 1 euro = 100 centů

V Německu používaný jazyk je němčina.

Vlajky států světa

Vlajka Německa sestává ze tří vodorovných pruhů - černého (nahoře), červeného (uprostřed) a žlutého (naspodu). Ze stejných barev (černo-červeno-zlaté trikolóry) sestává také německý znak, na kterém je navíc umístěna orlice.


Informace na Yin.cz